Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Dünya’nın En İyi 7 Bateristi

1- Dave Lombardo

1965 Küba doğumlu Slayer grubunun ‘twin’leriyle ünlü bateristi, alanının baz alındığı birçok listede bizim listemizde de olduğu gibi  ilk sıralarda yer alıyor. Becerisiyle sınırları fazlasıyla zorlayan Dave, özellikle canlı performanslarıyla dinleyenleri kendisine her seferinde hayran bırakmıştır. Göz önünde bulunduğu müzik tarzı ve Slayer grubu sebebiyle pek bilinmese de Dave Lombardo’nun jazz davulcusu olarak da müzik sektöründe bulunduğu bilinmekte.

2- Mike Portnoy

1967 doğumlu, John Petrucci ve John Myung ile kurduğu Dream Theater grubuyla ünlenmiş olan Mike Portnoy, alanında 23 adet ödüle sahip. Bateri çalmayı kendi kendine öğrendiği söylenen Mike, birçok müziksevere göre yaşayan en iyi baterist.

3- Danny Carey

1961 doğumlu Tool isimli grubun baterisinin başında oturan Danny Carey kimisine göre ilk sıraları hak etmediği söylense de bizim listemizde ön sıralardan yerini kapmış durumda.

4- Neil Peart 

1952 Kanada doğumlu Rush grubunun ünlü gitaristi yaşına rağmen tekniği ve hızıyla bateriye merak salanların idolü.  

5- Vinnie Paul

1964 ABD doğumlu gitarist, dünyanın en iyilerinden sayılıyor. Müzik hayatına Hellyeah grubuyla başlayıp, Pantera isimli metal grubuyla ünlenen Paul, Pantera dağıldıktan sonra Damageplan isimli grubuyla davulunu çalmaya devam ediyor.

6-  Lars Ulrich

1963 Danimarka doğumlu baterist Lars Ulrich, efsanevi grup Metallica’nın James Hetfield’la birlikte kurucusudur. Birçok kişiye göre dünyanın en iyi trash metal grubu olan Metallica grubuyla birlikte en iyi baterist olarak da anılır.

7- Cozy Powell

1947 doğumlu İngiliz baterist, 80’lerin efsane bateristi olarak anılır. Başta Rainbow grubu olmak üzere Black Sabbath ve Jimi Hendrix gibi birçok ünlü grup ve müzisyenlerle çalışmıştır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir