Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Belirli tarih aralıklarıyla kullandığımız veya üzerimize olan tüm motorlu taşıtlar için belli miktarda vergi ödemek durumundayız. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için artık vergi dairelerine gidip vakit kaybetmeye gerek yok. İnternetten vergi borcu sorgulama ile kimlik ve araç bilgilerinizi girerek motorlu taşıtlar vergi borcunuzu hesaplayabilir, ve online olarak ödeme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Buna ek olarak da kasko değerlerini öğrenmeniz mümkündür.

Kaynak: Motorlu Taşıtlar Vergi Sorgulama

Motorlu Taşıtlar Vergi Borcumu Öğrenmek İçin ne yapmalıyım?

Öncelikle yalnız sahip olduğunuz motorlu taşıtın yıllık vergi tutarını öğrenmek istiyorsanız gereken bilgiler şu şekilde;

-Araç tipi

-Aracın yaşı

-Motor silindir hacmi

Bu bilgileri girdikten sonra ekranda ödemeniz gereken yıllık tutar, ve iki dönem olmak üzere dönem başı ücreti karşınıza çıkacaktır. Motorlu taşıtlar vergi hesaplama sayfasına ulaşmak için tıklayınız. 

Motorlu Taşıtlar Vergi Borcumu Nasıl Ödeyebilirim?

Vergi borcunuzu ödeyebilmek için gereken bilgiler ise şu şekilde;

-Plaka

-Özel plaka (varsa)

-TC Kimlik veya vergi kimlik numarası

-Tescil tarihi

Bu bilgileri hazırladıktan sonra kredi kartınız ile 02:00-22:00 saatleri arasında ödeme işlemini online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Borç ödeme sayfasına ulaşmak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir