Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Tüketilmesi Gereken Besinler

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Tüketilmesi Gereken Besinler

Cildinizin pürüzsüz ve sıkı olması için daha önce uyguladığınız yöntemlere ek olarak günlük olarak tüketeceğiniz bazı besinlerle de bunu doğal yollardan sağlayabileceğinizi biliyor muydunuz? Pürüzsüz bir cilt için tüketilmesi gereken besinler sayesinde yüzünüze daha canlı ve gergin bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Kırmızı Biber Tüketiminin Cilde Etkisi

Çiğ olarak tüketeceğiniz ya da yemeklerde kullanacağınız kırmızı biberle günlük C vitamini ihtiyacınızın tamamını karşılayabilir bulundurduğu diğer besinlerle birlikte cildinizin daha genç görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda kırmızı biber aknelerin tedavisine en iyi gelen yiyeceklerden biridir.

Bitter Çikolata ile Daha Canlı Bir Cilt

Kırmızı bibere oranla daha severek tüketebileceğiniz bitter çikolatanın içerdiği antioksidan ve diğer besinlerle yüzünüz daha canlı ve parlak bir görünüm kazanacaktır.

Yeşil Çay İçmenin Cilde Etkisi 

Bir diğer antioksidan kaynağı olan yeşil çayı günde 2-3 bardak tüketerek cildinize pürüzsüz bir görüntü kazanabilirsiniz.

Ispanak Ten İçin En Faydalı Yiyeceklerdendir

Temel reis çizgi filmlerinden öğrendiğimiz ıspanak, içerdiği A, C ve E vitamini, demir ve magnezyum gibi içerdiği şeyler sayesinde pürüzsüz bir cilt için oldukça faydalıdır.

Kereviz Cildin Sıkılaşmasında Oldukça Etkilidir

Pişmiş görüntüsü patatese benzeyen ve birçoğumuzun tadını beğenmediği kerevizi eskisinden daha çok tüketerek cildinizi sıkılaştırabilirsiniz. İçerdiği K vitamini sayesinde kan dolaşımınızı düzene sokar ve potasyum ve sodyum açısından da zengin olduğu için cilt bakımlarının olmazsa olmaz yiyeceklerindendir.

Havuç Yiyerek Cildinize Daha Pürüzsüz Görüntü Kazandırın

Gözlerimize olan faydasından ve yine çizgi filmlerden tanıdığımız havuç sayesinde teninizin daha pürüzsüz olacağını biliyor muydunuz? İçinde bulundurduğu A vitamini sayesinde cildinizin katmanlarına ulaşır ve ölü hücreleri yeniler. Dolayısıyla daha canlı bir deriye sahip olursunuz.

Harekete Geçin, Spor Yapın

Besin tüketiminin yanında daha genç ve sağlıklı bir görünüm için harekete geçmeli ve belirli periyotlarla spor yapmalıyız. Egzersiz yapmaya vaktim olmuyor diyen kişiler içinse her zaman kullanılan ve oldukça faydalı bir yöntemden bahsederek konumuzu sonlandırıyoruz. Evinize ya da işinize giderken 1 durak önce inmez size biraz hareket kazandıracaktır.

 


 

Anahtar Kelimeler: Pürüzsüz Cilt İçin Neler Yenmelidir, Pürüzsüz Cilt Tüketilmesi Gereken Besinler, Kırışık Cilde İyi Gelen Besinler, Yeşil Çay İçmenin Cilde Etkisi, Bitter Çikolatanın Cilde Etkisi, Ispanak Yemenin Cilde Etkisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir