Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Şirket Vergi Borcu Sorgulama

Ülkemizde mevcut durumdaki tüm şirketlerin vergi ödemesi gerekmektedir. Ödenecek olan bu vergiler, işletmelerin muhasebe bölümlerinde ve devlet tarafından belirlenmektedir. Şirketlerin vergi borçları aylık olarak düzenli bir şekilde çıkmaktadır. Bu borçların takip edilmesi gerekir ve bu konuda hassas davranmakta yarar vardır. Bu sebeple şirketinizin vergi borcunu düzenli bir şekilde öğrenmeniz gerekir. Ortaya çıkan bu borçlar artık internetten üzerinden öğrenilebilmekte ve ödenebilmektedir. Borçlarınız ödenmediği takdirde vergi borcunuza faiz eklenir. 

Kaynak: Şirket vergi borcu sorgulama

İnternet üzerinden şirket vergi borcu sorgulama işlemleri için öncelikle yapmamız gereken şey, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi sitesine girmektir. Daha sonra şirketinize ait olan kullanıcı kodu, parola ve şifre bilgilerini girmeli ve işleme devam etmelisiniz. Bu işlemler hakkında bilgi eksikliği yaşıyorsanız vergi daireleri üzerinden şirketinizi kayıt ettirmelisiniz. Bundan sonraki tüm işlemlerinizi online olarak yapmaya başlayabilirsiniz. Kaydınızın tamamlaması itibariyle birçok işleminizi size ait olan bilgileri sisteme girerek halledebilirsiniz. Şirket vergi borcu sorgulama işlemlerinin internet ortamında yapılması, kurumlara zamandan tasarruf yaptırmakta ve şirketleri borcun üzerine eklenen faizlerden kurtarmaktadır.

Gib şirket vergi borcu sorgulama için Tıklayınız.

 

Şirket Vergi Borcu Sorgulama” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir