Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Sitenize Ziyaretçi Çekmek İçin 7 Tavsiye

Merhaba arkadaşlar bu konumuzda da organik ziyaretçi çekme yöntemlerinden bahsedeceğiz. Belki birçoğunuzun bildiği ancak uygulamaya üşendiği yöntemler anca uygulandığı takdirde hemen sonuç alacağı yöntemlerdir. Biz bu yöntemleri 7 maddeye indirdik anca ziyaretçi arttırmak isteyenler yöntemden bol şey yoktur. Bu 7 madde de doğal ziyaretçi çekme işlemleri birbiriyle bağlantılı şeylerdir ve dediklerimizi uygulamaya başladıkça etkisini görecek ve yapmaktan zevk almaya başlayacaksınız. Bu giriş yazısını sırf daha fazla kişi gelsin ve faydalansın diye böyle uzattım ama biliyorum yanlış yaptım çünkü lafı eveleyip gevelemek yazının tamamının okunmaması ve sitenin derhal terk edilmesi için geçerli bir sebeptir. İlk öğreneceğiniz şey bu olsun. 🙂 Hala okumaya devam ediyorsanız teşekkür ederim, buyrun;

1- Sosyal Medya Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte milyonlarca internet kullanıcısı 10’larca sosyal medya hesabında sürekli aktif olmaktadır. Bu sosyal medya sitelerine sitenizin adıyla ya da herhangi bir isimle kayıt olup takipçinizi arttırarak yapacağınız paylaşımlarla ziyaretçi çekebilirsiniz. İlerleyen günlerde şu linkte size örnek siteleri paylaşabiliriz. – > En iyi 7 sosyal medya sitesi Bu sosyal medya hesaplarına güvendiğiniz kişilerden gerçek takipçi alımları yapabilir, kitlenizi daha sonraları organik olarak arttırabilirsiniz. Ya da takibe takip şeklinde arttırabilirsiniz.

2- İçerik Eklemek Ekleyeceğiniz konular sitenizin amacına göre değişir ama kısa zamanda yüksek hitler getirmek için şüphesiz ki güncel konulara yönelmelisiniz. Eklediğiniz güncel ve ilgi çekici konuları önceki maddede anlattığımız gibi sosyal medya hesaplarında paylaşarak insanları sitenize çekebilirsiniz. İlgi çekici başlıklar da farkını sosyal medyada paylaşmada göstermektedir. Tavsiye: İçeriklerinizi görsel ve videolarla destekleyin.

3- Arama Motorları Yine bilgisayarlar ve onların yerine göz koyan akıllı telefonlar + internetin yaygınlaşmasıyla insanlar merak ettikleri her şeyi anında arama motorlarına yazmaktadırlar. Sitenizi arama motorlarına kayıt yaptırmalı ve webmaster araçları kısımlarından sitenizin ziyaretçilerini takip edebilirsiniz. Gün geçtikçe arama motorundan gelen ziyaretçilerin hangi anahtar kelimeleri ne şekilde arattığını görerek bir sonraki maddede anlatacağım konuda fikir sahibi olabilirsiniz.

4- Anahtar Kelimeler 2. maddede bahsettiğimiz içerik ekleme konusuna ek olarak etiket diye tabir edilen anahtar kelimeleri de özenle seçmeli ve konu içinde ona yakın kelime gruplarını geçirmelisiniz. Örneğin: Bu konu için siteye doğal yollardan ziyaretçi çekmek şeklinde etiket girerek bu kelime grubunu kullanarak arama yapan kullanıcıları da yazıya çekmiş olacağım. İnsanların o içeriği ne yazarak bulabileceğini düşünmelisiniz. Not: Çok fazla etiket girmek sitenize uzun vadede zarar verebilir. Belki böyle bir konu açabiliriz. -> Anahtar kelime seçerken dikkat etmeniz gereken 7 şey

5- Özgün İçerik Yine 2. maddede bahsettiğimiz içerik ekleme konusunun farklı bir alt başlığı da içeriğin özgünlüğü ve anlaşılabilirliğidir. Özgün yazılar yazıp net bilgiler verin ki insanlara yardımcı olun. Bu sayede alacağınız yorumlar sitenizin popülerliğini arttıracak ve o yazının belli anahtar kelimelerinde arama motorlarındaki sıranızı üstlere çıkartacaktır.

6- Backlink Alma Sitenizin belli başlı hedef anahtar kelimeleri varsa bu kelimeleri kullanarak diğer popüler sitelerden ücret karşılığı backlinkler alabilirsiniz. He ücretsiz olarak almak isterseniz de çeşitli sitelerin yorum bölümlerine her ne kadar nofollow da olsa yorumlar bırakarak aynı işlemi yapabilirsiniz. Site içi link vermek olayını da ihmal etmeyin! Birbirine yakın olan konuları mutlaka birbirinin içinde geçirin. İlerleyen günlerde bu linkte backlink alma hakkında bir yazı ekleyebiliriz – > Backlink almanın 7 yolu

7- Güncellik ve İstikrar Bu maddede diğer maddeler gibi birbirini kapsayan ve en ufak da olsa ilişkili bir maddedir. Sitenizi sürekli tazelemeli, yeni içerikler girmelisiniz. Örneğin günde 2 özgün konu girip bu güncelliği yakalayabilirsiniz. Ayrıca sabırlı olun ki kazanacağınız günleri de görebilesiniz.

Saygılar…

Sitenize Ziyaretçi Çekmek İçin 7 Tavsiye” için bir yorum

  • 15/04/2015 tarihinde, saat 6:05 pm
    Permalink

    Şu anda ben de verdiğiniz taktiklerin hepsini uyguluyorum sitenin yaşına göre hitim büraz yüksek gibi gerçekten çok hoş.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir