Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

WordPress Mail Sorunu

Merhabalar bombuslar.net olarak biz de üyelik şifresi konusunda mail gelmemesi nedeniyle sıkıntı yaşıyorduk. Sebebini araştırırken pratik bir şekilde olumlu sonuç alınacak bir eklenti buldum, nasıl ulaşacağınızı aşağıda belirteceğim.

WordPress Mail Sorunu

Mail gelmemesi sorunu sitenize üye olmaya çalışıp da sırf şifresi gelmediği için sitenize giriş yapamayıp sitenizi unutabileceği gibi siz de şifrenizi unuttuğunuzda sorun yaşayabilirsiniz. Hatırlatma maili gelmeyecektir.

Bu mail gelmeme sorunun değişik sebepleri olabilir mesela sunucunuz mail özelliğini kapatmıştır ya da smtp yapılandırması gerekiyor olabilir. Ben size sorun ne olursa olsun çözüm yolunu anlatmaya çalışacağım.

İlk önce size hosting sağlayan firmanız ile iletişime geçip mail özelliğinin açık olup olmadığını öğrenin. Kapalı ise açtırın. Eğer açıksa ve sorunu çözemediyseniz smtp ayarlamasını yapıp sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Eklentiden bahsedecek olursam, WP Mail SMTP eklentisi dilerseniz gmail hesabınızla bile mail gönderebilmenizi sağlıyor. Eklentiler bölümünden eklentiyi aratıp kurun ve etkinleştirip ayarlarına girin. Hosting sağlayıcınızdan gerekli bilgileri aldıysanız onları girin eğer almadıysanız ve gmail ile sorunu ortadan kaldırmak isterseniz aşağıdaki adımları uygulayın;

From Email –> Gmail adresiniz. (sizinadresiniz@gmail.com),

From Name –> Site ismi,

Mailer –> “Send all WordPress emails via SMTP”,

SMTP Host –> smtp.gmail.com,

SMTP Port –> “465”,

Encryption –> “Use SSL encryption”

Authentication –> “Yes: Use SMTP authentication”,

Username –> Yine gmail adresiniz. (sizinadresiniz@gmail.com),

Password –> Gmail adresi şifreniz.

Doldurduktan sonra kaydediyoruz ve işlem bu kadar. Eğer çalışıp çalışmadığını denemek için aşağıdaki boşluğa mailinizi yazıp deneme maili gönderebilirsiniz. Mail adresinize geldiyse olay tamam, gelmediyse tekrar inceleyin. Yine olmadıysa başka bir bilenden yardım isteyin.

Saygılar…
bombuslar.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir